Раздел - Заказать установку компенсации реактивной энергии

Установки компенсації реактивної енергії (КРУ) використовуються для компенсації електроенергії індуктивного характеру, що йде на процеси перемагнічування в асинхронних електродвигунах. Тобто будь-яке деревообробне, каменеобробне, металообробне чи металургійне підприємство споживає реактивну енергію індуктивного характеру.

Відношення  cos(F)= P/S називається коефіцієнтом потужності або cos(F) і визначає якість електроенергії в мережі. Де P - активна потужність, S - повна потужність, що споживається.
Коефіцієнт потужності або cos(F) вказується на бірці кожного асинхронного електродвигуна без винятку і приблизно рівний 0,81.
Були часи, коли енергетик на підприємстві отримував щомісячну премію за підтримання cos(F) в межах 0,95..0,98.

При великому споживанні реактивної енергії без засобів компенсації можливі такі проблеми:
- перегрів, перевантаження чи вихід із ладу вхідного трансформатора підстанції підприємства;
- виключення автоматів захисту по перегріву, хоча струми в лініях були в нормі і  нижче номінального значення автомата захисту;
- аналогічно і перегрів кабелів та проводів в лініях при заміряних  нормальних значення струму;
- частий вихід із ладу асинхронних двигунів через спотворення синусоїди вхідної напруги;
- підвищені витрати на електроенергію, що включають платежі за реактивну електроенергію та втрати в лініях електропередач;
- штрафи за недостатню оснащеність підприємства установками компенсації реактивної енергії. 

Переваги, які надає установка компенсації реактивної енергії діляться на технологічні та фінансові.
Технологічні переваги:
- зменшення навантаження на трансформатор, а отже збільшення його корисної потужності;
- зменшення навантаження на електричні кабелі на підприємстві, після яких встановлені компенсуючі установки;
- підвищення якості електроенергії за рахунок зменшення спотворення  форми синусоїди напруги - а отже і продовження терміну експлуатації асинхронних електродвигунів;
- зменшення навантаження на контактори та інше комутаційне обладнання за рахунок зменшення струму в мережі;

Фінансові переваги:
- зменшення плати за електроенергію.

Ми виготовляємо та встановлюємо щити компенсації реактивної електроенергії статичного та динамічного (автоматичного) типу.

Статична компенсація реактивної електроенергії - це коли до певного обладнання, що включає асинхронні електродвигуни, розраховується номінал компенсуючих конденсаторів. Дана компенсація підключається до існуючої системи автоматики - буде задіяна саме тоді, коли обладнання ввімкнено. Даний тип компенсації економічно вигідний на об'єктах із малою кількість станків та механізмів.

Динамічна (автоматична) компенсація - це коли установка компенсації реактивної електроенергії встановлюється біля ввідного щита. Дана установка обладнана автоматичним контролером компенсації, який вимірює існуюче значення реактивної електроенергії і відповідно цьому значенню включає необхідну кількість компенсуючих конденсаторів. Даний тип компенсації економічно вигідний на підприємствах із великою кількістю машин і механізмів.

Всі щити індивідуальні і виготовляються під замовлення. Час виготовлення залежить від проекту і складає від 2 тижнів до 3 місяців.
Мм співпрацюємо із виробниками обладнання Siemens, ETI, Eaton, ABB, Moeller, IEK та іншими.

Детальніше із нашими проектами можна ознайомитися у розділі Виконані проекти.
Задати запитання або відправити запит можна у розділі Контакти.