Від того як автоматизувати об'єкт, залежить подальша ефективність його використання. Ми постаралися підійти до цієї справи обдумуючи кожен крок і створити по справжньому "інтелектуальну" автоматику, яка не тільки вміє виконувати якісь певні задані процеси, такі як наприклад переходити з одного місця в інше чи щось обробляти. Але поєднати всі її механізми в єдиний організм, де контроллер (інтелект) отримує інформацію від всіх своїх виконавчих пристроїв (органів) всю важливу інформацію:


- від електропривода осей та пили - струми, потужності, внутрішню температуру ключів IGBT;
- від механізма в цілому - точне місце положення кожної осі.
Що це нам дало?
1. Ми отримали інтелектуальну систему, яка слідкує за своїми внутрішніми процесам, і якщо щось іде не так: вклинила вісь, проскользування приводних ременів, перевантаження двигуна, затупилися зуби  - виконує певну дію для вирішення проблеми чи видає аварію чи попереджає оператора в залежності від логікилогіки процеса.
2. Ми почали вести повну статистику по потужності, яка затрачається двигунами; і по квадратурі порізаної площі - яка ведеться на льоту в залежності від того як ріжеться камінь, незалежно від його форми. Це дає можливість повністю слідкувати за тим, на скільки ефективно працює пила, як часто потребує заміни.
4. Ніякого управління по часовим затримкам часу, як в класичних системах управління даного типу. Часові затримки є дуже неточними - їх ефективність міняється в залежності від зміни ваги каменя. Також настройка їх роботи потребує багато часу і міняти їх стараються не часто.
5. Наша система позиціонує себе з точністю до міліметра незалежно від того якої ваги камінь, а настройки змінюються одним доторком до сенсорного екрану.
3. Більше не потрібно стояти над нерівними каменями ріжучи їх в ручну. Система автоматики сама знає, коли вона працює в холосту - і опускається нижче - переходячи на наступний слой. Для цього включається спеціальний режим "Слідкування клинових каменів" на панелі оператора HMI.
StoneSaw1 jpg
Пила працює в трьох основних режимах:
- ручний - при якому виконується один проріз каменя до досягнення нижнього кінцевика;
- автоматичний проріз - при якому камінь ріжеться на сляби заданої товщини і задану кількість - всі настройки задаються з операторської панелі одним доторком;
- режим переміщення - в якому  виконується переміщення по ширині сляба з точністю до 0.3мм.

Що у нас вийшло, можна побачити із відеоролика.